23.01.2014

Szkoła Podstawowa nr 4 rozpoczeła swoją działalność we wrześniu 1982 roku w budynku przy ulicy Ks. Piotra Skargi 7 ( obecnie Urząd Mista i Gminy  W Nakle nad Notecią ). Pierwszy rok szkolny w nowej szkole rozpoczęło 344 uczniów w klasach od I do VII.

W roku 1989 rozpoczęto prace budowlane nowego gmachu szkolnego. Uczniowie mogli rozpocząć naukę w nowej szkole 8 wrzesnia 1992 roku. Kadrę nauczycieli stanowiło głównie grono pedagogiczne przeniesione ze starej "Czwórki".

w listopadzie 1995 roku odbyła się wielka uroczystość nadania imienia patrona Szkole Podstawowej nr 4 - Armii Krajowej. jako pierwsza szkoła podstawowa w Nakle "Czwórka" otrzymała także swój sztandar.

Od roku szkolnego 2000/2001 budynek został podzielony na dwie niezależne części oddzielone murowanymi ściankami działowymi i do tej pory w jednym gmachu funkcjonują dwie osobne szkoły  -  Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Gimnazjum nr 4.