Projekt profilaktyczny pt: "NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA"
07.06.2019 SP4 Nakło n.Not. 175

W ramach działań profilaktycznych pt: "Nie zmarnuj swojego życia" w czwartek 6 czerwca 2019 roku na zaproszenie Zespołu Szkolno -  Przedszkolnego nr 4 do szkoły przybyli Łukasz Bęś - Bęsiu oraz Jonatan Blank - Dj Yonas, rap­erzy tworzący zespół RYM­cerze. W spotkaniu wzięli udział uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniowie klas gimnazjalnych.Prowadzący w kontakcie z młodzieżą dzielili się swoimi życiowymi doświadczeniami, przedstawiali możliwości walki z nałogami. Najważniejsze wartości przekazane zostały w dostępny dla uczniów sposób, mianowicie ich własnym językiem. Bęsiu i DJ Yonas nie tylko przestrzegali uczniów przed najgorszymi niebezpieczeństwami, ale również zmotywowali ich do działania. Uzmysłowili, że każdy ma wpływ na swoje życie i zawsze można dokonać w nim zmiany na lepsze. Bęsiu opowiedział słuchaczom o swoim młodzieńczym uzależnieniu jak i o walce matki o to, by nie zmarnował swojego życia. Uczniowie z  zainteresowaniem wysłuchali historii opartych na doświadczeniu zaproszonych gości, aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie nawiązywali kontakt, wsłuchiwali się w hip - hopowy przekaz. Raperzy w porozumieniu z organizatorami zorganizowali konkurs, którego celem jest stworzenie przez każdą z klas plakatu odnoszącego się do hasła tego spotkania "Nie zmarnuj swojego życia". Po ocenieniu prac przez raperów na klasy czekają atrakcyjne nagrody.

Uwieńczeniem spotkania były indywidualne rozmowy z raperami, wspólne zdjęcia oraz autografy.