Owocowa uczta przedszkolna
14.06.2018 SP4 Nakło n.Not. 247

SP 4

We współdziałaniu z zespołem nauczycieli wychowania przedszkolnego dnia 13 czerwca 2018 roku w sali przedszkolnej zorganizowano owocową ucztę przedszkolną dla grup "Oa" i "Ob". Celem zajęć dydaktycznych było uświadomienie dzieciom jak ważną rolę w naszej codziennej diecie odgrywają owoce. Nauczycielki powiązały język angielski, religię, terapię logopedyczną z aktywnością dzieci. Podczas spotkania podopieczni rozmawiali z Panią Pauliną Blechacz w języku angielskim, odnosili owe spotkanie do Biblijnej opowieści pod kierunkiem Katechetki Pani Darii Kulińskiej, a także wykonywali ćwiczenia usprawniające aparat mowy zgodnie z sugestiami Pani logopedy Marioli Knioły. Tego dnia przedszkolaki przygotowywały owocowe szaszłyki, desery owocowe oraz wyśmienity koktajl.

To była przepyszna uczta pełna ciekawych smaków, nowych owocowych połączeń, bogata nie tylko w witaminy, ale i w wiedzę.

M.Skorupa