NAKIELSKA LIGA PŁYWANIA ZAKOŃCZONA
20.12.2018 SP4 Nakło n.Not. 626
Powiązane pliki:

Dnia 16.12.2018 roku na Naszej Pływalni Naquarius odbyła się ostatnia kolejka piątej edycji Nakielskiej Ligi Pływania. Od godzin porannych rozpoczęła się rywalizacja w stylu motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Sportowe emocje widoczne były od pierwszych startów a przedświąteczna forma niosła wszystkich zawodników po życiowe rekordy.
Podsumowując dzisiejszą rywalizację należy podkreślić popularność pływania w naszym mieście i coraz lepsze sportowe wyniki młodych pływaków. Wyniki ostatnich serii pokazują bardzo wysoki poziom wytrenowania co jest zasługą wielu nauczycieli, trenerów i instruktorów. Ostatnia kolejka Ligi to również czas podsumowań całej tegorocznej rywalizacji. W 2018 roku notujemy rekordową liczbę startujących zawodników. Łącznie w lidze wystartowało 217 zawodników z 21 szkół w wieku od 7 do 16 lat reprezentując szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Podczas tej edycji poprawionych wyników życiowych i klubowych było najwięcej. Zgodnie z punktacja FINA najlepsi zawodnicy NLP 2018 otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe. Dekoracji medalistów dokonali: Tomasz Rompalski – Dyrektor ZSP nr 4 w Nakle oraz Prezes UKS Krzywousty Marcin Kuliński.

Nakielska Ligę Pływania 2018 wygrali:

Kategoria: 2008 i Młodsi
Patrycja Kleczewska 535 pkt
Dominik Dytman 485 pkt

Kategoria: 2007
Olga Gajewska 684 pkt
Marcel Lewandowski 582 pkt

Kategoria: 2006
Iga Nowicka 920 pkt
Franciszek Domański 876 pkt

Kategoria: 2005
Lena Bzdawka 1343 pkt
Dominik Szcześniak 1328 pkt

Kategoria 2004-2002
Martyna Pater 1158 pkt
Filip Gańcza 1237pkt

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Krzywousty przy współpracy Pływalni Naquarius, Nakielskiego Ośrodka Kultury oraz sędziów PZP, nauczycieli i trenerów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.
Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych instytucji, szkół, szkółek pływackich, nauczycieli, trenerów, sędziów, ratowników i rodziców. Szczególnie dziękujemy za wszelką pomoc organizacyjną, nieodpłatne sędziowanie i sprawne przeprowadzenie zawodów. Dziękujemy również sklepowi Swimshop.pl, za coroczne zakupy i wspieranie nakielskiego pływania.

Zawody Nakielskiej Ligi Pływania organizowane są w ramach realizacji projektu UKS Krzywousty pt. „W poszukiwaniu pływackich talentów – Nakielska Liga Pływania 2018. Obchody dziesięciolecia działalności UKS Krzywousty”, który otrzymał wsparcie UMiG w Nakle nad Notecią.

Pełna galeria zdjęć oraz wyniki dostępne na stronie internetowej klubu.