II b poznaje nowe zawody
09.10.2018 SP4 Nakło n.Not. 320
W tym roku szkolnym uczniowie klasy II B poznają przedstawicieli różnych zawodów. Dowiadują się, jak ważna jest ich praca oraz jaką rolę pełnią w społeczeństwie. W związku z tym nadarzyła się okazja do poznania specyfiki pracy ekspedientki.
Złota Jesień jest bogata w swoje dary, dlatego w ramach zajęć uczniowie wybrali się do warzywniaka.
Na dobry początek literatura dziecięca wprowadziła wszystkich ciekawskich w temat dnia. Następnie cała klasa wybrała się do sklepu w celu zakupienia owoców i warzyw. W trakcie rozmowy z paniami, dzieci chętnie zadawały pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Do utrwalania zdobytej wiedzy p. Natalia wykorzystała zabawy dydaktyczne oraz zabawy tematyczne. Zgadywanki i tajemnicze smakowanie zdobyczy okazało się świetną zabawą i bombą witaminową dla małych brzuszków. Na zakończenie tego smakowitego dnia dzieci stworzyły fantastyczne prace z ziemniaków. Paniom ekspedientkom serdecznie dziękujemy za udostępnienie swojego miejsca pracy dla zrealizowania zajęć dydaktycznych!
Materiał: Natalia Michalska