Sukces ortograficzny uczennicy naszej szkoły
19.06.2018 SP4 Nakło n.Not. 1120
grafika

SUKCES ORTOGRAFICZNY UCZENNICY NASZEJ SZKOŁY
W POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM
„ MISTRZ ORTOGRAFII 2018”
      Do konkursu powiatowego zakwalifikowały się trzy uczennice z naszej szkoły: Alicja Młynarczyk z kl.IIc G, Zuzanna Należyta z kl. IIIe G oraz Wiktoria Krawiec z kl.IIIb G, które, pod opieką p. Lucyny Wojciechowskiej dnia 5 czerwca 2018 r.  udały się do Mroczy.
      Konkurs zorganizowany był w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy i przebiegał w dwóch etapach, a skierowany był do uczniów z kl. VII oraz II-III Gimnazjum .W pierwszym etapie uczniowie pisali dyktando ze słuchu, a etap drugi,  składał się z testu ortograficznego z lukami i zadań zawierających trudności i ćwiczenia polegające na wykazaniu się znajomością wybranych zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Na wynik końcowy złożyła się suma punktów uzyskanych w obu etapach konkursu. 
      Właśnie uczennica naszej szkoły - Zuzanna Należyta z kl. IIIe Gimnazjum uzyskała najwyższą ilość punktów , a tym samym wygrała XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny, który znajduje się w kuratoryjnym  wykazie zawodów wiedzy punktowanych podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.                                                                                 
                                                                                                                                                   Gratulujemy!                                    

Tekst i fot. L. Wojciechowska

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane