Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Myślęcinku
18.05.2018 SP4 Nakło n.Not. 387
Dnia 16 maja 2018 r. przedszkolaki "O a" i "O b" odwiedziły Ogród Zoologiczny w Myślęcinku. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień gady, płazy, ryby, ptaki, ssaki. Niesamowitą atrakcją okazały się być wielkie akwaria oraz terraria znajdujące się w pawilonie obiektu. Przemierzając alejkami ogrodu, przedszkolaki oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia.
Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.
W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Zadaniem każdego uczestnika wycieczki było wykonanie karty jednego zwierzątka mieszkającego w ZOO celem zrobienia albumu przyrodniczego.
M. Skorupa