Erasmusowy wyjazd uczniów do Belgii
27.01.2018 SP4 Nakło n.Not. 962

W dniach 15 -19 stycznia 2018 r. uczniowie wraz z opiekunami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle przebywali w Belgii. Wizyta była związana z kontynuacją międzynarodowego projektu "Being voices, not echoes. Peer mediation through the XXI century school” w ramach programu Erasmus plus. W trakcie pięciodniowego pobytu uczniowie z Polski, Hiszpanii oraz Turcji realizowali zadania projektowe związane z problemami współczesnej młodzieży. Ponadto uczestnicy projektu mieszkając u belgijskich rówieśników, mieli możliwość poznania realiów życia w tym  kraju oraz doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Niezapomnianym przeżyciem były również wycieczki kulturoznawcze do przepięknych  miast, takich jak Gandawa, Kortrijk oraz Brugia.

Wyjazd uczniów do Belgii był kolejnym etapem dwuletniego projektu Erasmus plus. Rezultatem tego spotkania było zdobycie przez uczniów umiejętności aktywnego słuchania, radzenia sobie ze złymi emocjami.  Nauczyciele szkolili się w zakresie  nowoczesnych metod nauczania oraz poznali sposoby zapobiegania przedwczesnego porzucania edukacji przez uczniów, które stosuje szkoła partnerska z Belgii. Następnym i ostatnim krokiem w projekcie będzie wyjazd pięciorga uczniów do Turcji pod koniec kwietnia.

Wszystkie działania dotyczące projektu, takie jak udział uczniów w wymianach uczniowskich oraz nauczycieli w międzynarodowych spotkaniach dotyczących realizacji przedsięwzięcia, współfinansowane są przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+ za pośrednictwem Funduszu Rozwoju Systemu Edukacji.

Materiał: Izabela Kraińska