III WIOSENNE ZAWODY PŁYWACKIE DLA NAJMŁODSZYCH
07.06.2018 SP4 Nakło n.Not. 1239
grafika
Powiązane pliki:

Dnia 1 czerwca 2018 roku z okazji Dnia Dziecka na nakielskiej Pływalni Naquarius odbyły się III WIOSENNE ZAWODY PŁYWACKIE DLA NAJMŁODSZYCH. Organizatorem pływackiego święta dzieci był Uczniowski Klub Sportowy Krzywousty, Pływalnia Naquarius, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 2 z Nakła. Zawody podzielono ze względu na wiek uczniów na dwa bloki.

W pierwszym bloku od godziny 8.00 rywalizowali uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych na dystansie 50m w stylach: motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Zawody dały startującym sporo emocji a głośny doping z trybun wspierał młodych pływaków. Na zakończenie tej części zawodów odbyło się uroczyste wręczenie medali za miejsca 1-3 oraz losowanie cennych nagród ufundowanych przez organizatorów.

W drugim bloku widoczne było sportowe święto pływania w Nakle. Na dystansie 25 metrów w trzech konkurencjach udział w zawodach wzięło 113 uczniów z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 szkół podstawowych. Najmłodsi zawodnicy mieli po 6 lat i w ocenie organizatorów doskonale sobie poradzili z zadaniem przepłynięcia jednej długości basenu. Licznie zgromadzeni rodzice i rodziny uczniów głośno dopingowali często pierwsze starty w życiu młodych pływaków. W tym bloku zgłoszone dzieci pływały w stylu dowolnym, grzbietowym i z deseczką na brzuszku. Na koniec zawodów wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale  a najlepsi pływacy w swoich kategoriach okolicznościowe medale. Odbyło się również losowanie cennych nagród.

Łącznie w zawodach wystartowało prawie 200 uczniów w wieku od 6 do 13 lat. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które przyczyniły się do pomocy w organizacji i przeprowadzeniu zawodów. Szczególnie dziękujemy zaangażowanym nauczycielom, instruktorom pływania, ratownikom WOPR i rodzicom. Dziękujemy również za nagłośnienie, które zapewnił NOK w Nakle.

Zawody odbyły się w ramach realizacji projektu UKS Krzywousty pn. III WIOSENNE ZAWODY PŁYWACKIE DLA NAJMŁODSZYCH”, który otrzymał wsparcie finansowe ze środków Powiatu Nakielskiego.

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane