III WIOSENNE ZAWODY PŁYWACKIE DLA NAJMŁODSZYCH
07.06.2018 SP4 Nakło n.Not. 141
Powiązane pliki:

Dnia 1 czerwca 2018 roku z okazji Dnia Dziecka na nakielskiej Pływalni Naquarius odbyły się III WIOSENNE ZAWODY PŁYWACKIE DLA NAJMŁODSZYCH. Organizatorem pływackiego święta dzieci był Uczniowski Klub Sportowy Krzywousty, Pływalnia Naquarius, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 2 z Nakła. Zawody podzielono ze względu na wiek uczniów na dwa bloki.

W pierwszym bloku od godziny 8.00 rywalizowali uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych na dystansie 50m w stylach: motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Zawody dały startującym sporo emocji a głośny doping z trybun wspierał młodych pływaków. Na zakończenie tej części zawodów odbyło się uroczyste wręczenie medali za miejsca 1-3 oraz losowanie cennych nagród ufundowanych przez organizatorów.

W drugim bloku widoczne było sportowe święto pływania w Nakle. Na dystansie 25 metrów w trzech konkurencjach udział w zawodach wzięło 113 uczniów z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 szkół podstawowych. Najmłodsi zawodnicy mieli po 6 lat i w ocenie organizatorów doskonale sobie poradzili z zadaniem przepłynięcia jednej długości basenu. Licznie zgromadzeni rodzice i rodziny uczniów głośno dopingowali często pierwsze starty w życiu młodych pływaków. W tym bloku zgłoszone dzieci pływały w stylu dowolnym, grzbietowym i z deseczką na brzuszku. Na koniec zawodów wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale  a najlepsi pływacy w swoich kategoriach okolicznościowe medale. Odbyło się również losowanie cennych nagród.

Łącznie w zawodach wystartowało prawie 200 uczniów w wieku od 6 do 13 lat. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które przyczyniły się do pomocy w organizacji i przeprowadzeniu zawodów. Szczególnie dziękujemy zaangażowanym nauczycielom, instruktorom pływania, ratownikom WOPR i rodzicom. Dziękujemy również za nagłośnienie, które zapewnił NOK w Nakle.

Zawody odbyły się w ramach realizacji projektu UKS Krzywousty pn. III WIOSENNE ZAWODY PŁYWACKIE DLA NAJMŁODSZYCH”, który otrzymał wsparcie finansowe ze środków Powiatu Nakielskiego.