Akcja czytelnicza "Rodzice czytają dzieciom" w klasie IIa
26.01.2018 SP4 Nakło n.Not. 959

W tym roku szkolnym w klasie II A ruszyła akcja czytelnicza „ Rodzice czytają dzieciom”. Spotykamy się z rodzicami raz w miesiącu, aby poprzez ciekawą interpretację wybranych przez siebie utworów literackich , przenieść dzieci w magiczny świat książki.

Pierwsza na ochotnika zgłosiła się mama Patrycji, która odkryła przygody „Tupcia Chrupcia”. W kolejnym miesiącu swe możliwości narratorskie zaprezentował tata Patrycji.   Przybliżył dzieciom tajemnicze „ Legendy Polskie”. Mama Lenki oprócz bajki przygotowała wiele niespodzianek- zabawy oraz zagadki i zgadywanki. Grudzień należał do mamy Kuby, która zapoznała dzieci z Rudolfem Czerwononosym. Dzieci miały okazję wykonać swojego Rudolfa  oraz pobawić się przy muzyce. W miesiącu styczniu  „ Zimowe opowiastki”  czytała mama naszych bliźniaczek. Dzieci odpowiadały na wylosowane przez siebie pytania, po czym czekała na nich słodka nagroda.

Dzieci słuchały wszystkie utwory z dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem. Ten rodzaj współpracy pobudza ciekawość dzieci i zainteresowanie książką.

Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników  a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców !