Święta tuż, tuż
21.12.2017 SP4 Nakło n.Not. 1036

SP 4
Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków oraz przedświątecznych przygotowań. To właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej szkole akcji wypiekania pierników.
W środę 20 grudnia 2017 roku w szkolnej kuchni odbyły się zajęcia, podczas których przedszkolaki wraz z najbliższymi miały okazję nauczyć się wypieku wyśmienitych, świątecznych ciastek. Tego dnia kolęda nastrajała do działania, stołówka szkolna zamieniła się w prawdziwą fabrykę pierników. Zaangażowani rodzice wspierali swoje pociechy w nie lada zadaniu. Wspólnie wycinali ciastka, układali na blaszkach, dekorowali, sprzątali.
Upieczone pierniki czekają na spotkanie wigilijne, które zaplanowano na dzień 22 grudnia 2017 roku.
Nie obyło się bez zjedzenia kilku ciasteczek, gdyż wspólne wypieki swoim wyglądem i smakiem nęciły wszystkich. W całej szkole unosił się korzenny zapach przywołujący miłe wspomnienia świąteczne.
Pieczenie i ozdabianie pierniczków sprawiło przedszkolakom, ich rodzinom wielką radość, jednocześnie w miły i praktyczny sposób utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia.
Zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one okazją do zadumy, ale i
radości z rodzinnego spotkania. Niech przyniosą wytchnienie od codziennych zmagań i trosk, aby magia Bożego Narodzenia przetrwała w każdym jak najdłużej.
Magicznych Świąt Bożego Narodzenia życzą przedszkolaki z wychowawczynią.
Małgorzata Skorupa