NAKIELSKA LIGA PŁYWANIA ZAKOŃCZONA
18.12.2017 SP4 Nakło n.Not. 1170

Tradycyjnie w ostatnią niedziele przed świętami Pływalnia Naquarius była miejscem sportowych zmagań pływaków. Blisko 100 zawodników w wieku od 8 do 15 lat rywalizowało podczas ostatniej kolejki Nakielskiej Ligi Pływania ścigając się na dystansie 50m w stylu motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Krzywousty,  Pływalnia Naquarius i UMiG w Nakle nad Notecią.

Przedświąteczne wyścigi pływackie dla wielu okazały się bardzo udane, zawodnicy ustanowili wiele rekordów życiowych a rywalizacja przebiegała bardzo widowiskowo. Zaproszenie na zawody przyjęli Tomasz Rompalski – Dyrektor ZSP nr 4 w Nakle oraz Piotr Rugowski – Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki, którzy wraz z publicznością dopingowali młodych pływaków a na koniec zawodów dekorowali zwycięzców.

Ostatnie zawody pływackie w 2017 roku na naszym basenie były również szczególne dla nakielskich sędziów, którzy po pozytywnym ukończeniu szkolenia zdawali egzamin praktyczny sędziując Nakielską Ligę Pływania. Szkolenie przeprowadzili wieloletni sędziowie związkowi Pani Bogumiła Nowakowska - Przewodnicząca Kolegium Sędziów OZP oraz Pan Stanisław Szramski. Pełna obstawa sędziowska pod kierownictwem doświadczonych sędziów sprawnie przeprowadziła zawody a wyłapane błędy w stylach okazały się doskonałą lekcją dla młodych zawodników. Pozytywnie egzamin na Sędziego Okręgowego Pływania II Klasy zdali: Daria Brukwicka, Grażyna Jaskólska, Małgorzata Bielska-Pingot, Małgorzata Bystryk-Skubiszewska, Paweł Juszczak, Michał Stachowski, Rafał Skubiszewski, Szymon Góralski, Nicolas Welker. Gratulujemy nowym sędziom i witamy w gronie pasjonatów pływania.

Na zakończenie zawodów za ostatnią kolejkę NLP nagrodzono najlepszych zawodników pamiątkowymi medalami. Podsumowano również rywalizację w prowadzonej klasyfikacji punktowej FINA za sumę trzech najlepszych wyników.

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe zakupione ze środków UMiG w Nakle nad Notecią pozyskane przez UKS Krzywousty w konkursach dla organizacji pozarządowych oraz pozyskane od sponsorów i partnerów zadania.

Na zakończenie zawodów zaproszeni goście Tomasz Rompalski i Piotr Rugowski wyrazili swój podziw dla młodych pływaków a wszystkim obecnym życzyli zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia. Ostatnim akcentem Nakielskiej Ligi Pływania była przygotowana niespodzianka dla uczestników rywalizacji, którą udało się zorganizować dzięki pozyskanym środkom finansowym od sponsorów. Prezenty w postaci koszulek możliwe były dzięki wsparciu: RecStal – Michał Kowal, Jarosław Radajewski, Salon Fryzjerski – Bystryk Małgorzata, Swimshop.pl, DrogPol – Marek Knioła, MewaFit – Ewa Młynarczyk, Bajerswim – Jakub Bajerski, 4Sprint – Karol Bala, Koncept – Leszek Michałek, Biosynergia – Łukasz Karmowski, MRT GROEP – Marcin Ryczek, Bank Spółdzielczy Nakło n. Not.

Osobne słowa podziękowania kierujemy do Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle za pomoc organizacyjną w zawodach oraz naszych medialnych partnerów Radia Nakło oraz portalu Kurier-nakielski.pl.

Podsumowując zawody Nakielskiej Ligi Pływania należy podziękować również wszystkim nauczycielom i instruktorom pływania, którzy szkolą i przygotowują zawodników do startów. To dzięki ich pracy możemy po raz kolejny powiedzieć że liga była rekordowa nie tylko pod względem ilości uczestników ale również wyników sportowych. Dziękujemy za współpracę i organizacyjną pomoc na zawodach wszystkim Ratownikom WOPR, nauczycielom i instruktorom szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz działających na naszym basenie szkółkom pływania. Wasza pasja do pływania i szkolenie zawodników przyczynia się do podnoszenia sportowego poziomu nakielskiego pływania.

materiał : M. Kuliński