Wizyta na Oddziale Onkologii Dziecięcej w Bydgoszczy
16.12.2017 SP4 Nakło n.Not. 1159
grafika
Magia zbliżających się Świąt bez wątpienia uwidacznia się w murach ZSP nr 4. Pod hasłem "KSIĄŻKI, GRY PLANSZOWE DLA DZIECI Z ODDZIAŁU ONKOLOGII DZIECIĘCEJ W BYDGOSZCZY" udało się zorganizować akcję paczek dla dzieci zmagających się w swojej codzienności z chorobą. Celem akcji była zbiórka książek, gier planszowych, puzzli, upominków. Na oddziale przebywają dzieci od niemowlaków po nastolatków. Z uwagi na niską odporność dzieci i młodzieży poddawanych leczeniu cytostatykami upominki musiały być nowe. Ogromną frajdę miały dzieci przedszkolne podczas pakowania wszystkich prezentów w torby ozdobne. Delegacja rodziców oddziału przedszkolnego "0b" wraz z wychowawczynią oraz dziewczętami bardzo zaangażowanymi w tę akcję, osobiście złożyła paczki na ręce Pani Ewy Konarskiej - Koźlak, oddziałowej nauczycielki. Zgromadzone prezenty zostały posegregowane, dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci, następnie dziewczęta Ola i Inga rozniosły je po oddziałowych salach, tym samym życząc pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Widok twarzy dzieci, które nie spodziewały się, że zostaną obdarowane był bezcenny.  
A to wszystko dzięki WAM i WASZYM DOBRYM SERDUCHOM !!! 
Korzystając z okazji realizacji tej akcji nie zapomnieliśmy również o starszych pacjentach tego oddziału, którzy w chwili obecnej nie przebywają na nim. W związku z tym i dla nich, dzięki przychylności sponsora Pana Rafała Blechacza wysłaliśmy autorskie płyty ze specjalną dedykacją dołączając do niej świąteczne życzenia Bożonarodzeniowe. 
Zainspirowani sukcesem tegorocznej akcji przygotowujemy się do kolejnej organizacji. Liczymy na Was i Waszą chęć czynienia dobra. Dziękujemy za tak duże zaangażowanie społeczności szkolnej, a także osobom zaprzyjaźnionym z naszą placówką. 
materiał:Małgorzata Skorupa

 

 

 

 

                

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane