Ogólnopolskie Zawody Mikołajkowe w Pływaniu
11.12.2017 SP4 Nakło n.Not. 1207

Dnia 9 grudnia na bydgoskim basenie Bryza odbyły się XII Mikołajkowe Zawody Pływackie, w których udział brało 770 zawodników z 33 klubów pływackich z całej Polski. W zawodach podzielonych na pięć bloków startowali zawodnicy w wieku od 6 do 16 lat z Gdańska, Torunia, Gniezna, Inowrocławia, Bydgoszczy, Grudziądza, Brodnicy i wielu innych liczących się ośrodków pływackich. W tak licznej stawce nie zabrakło pływaków z UKS Krzywousty z Nakła, którzy na sportowe zmagania do Bydgoszczy przyjechali z 24 osobową reprezentacją.

Nakielscy pływacy swoje starty rozpoczęli w bloku czwartym w kategorii 10 i 11 latków. Ta część zawodów przyniosła wiele bardzo dobrych wyników a niemal każdy start stanowił nowy życiowy rekord. Najwyżej sklasyfikowani w tym bloku byli:

Mikołaj Łasa (10 lat) – V miejsce w wyścigu na 100m stylem klasycznym,

OliwierOchendal (11 lat) – VI miejsce na 100m stylem grzbietowym,

Alan Boinski (10 lat) – VII miejsce na 100m stylem grzbietowym,

Filip Skubiszewski (11 lat) - IX miejsce na 100m stylem zmiennym,

Olga Gajewska (10 lat) – IX miejsce na 100m stylem zmiennym,

Aleksander Markuszewski (11 lat) – X miejsce na 100m stylem dowolnym,

 

Pierwszy start 10 i 11 latkowie zaliczyli również w wyścigach sztafetowych 4x100m stylem dowolnym zajmując w swych startach siódme miejsca. Zdobyte cenne doświadczenie tak potrzebne naszym młodym pływakom z pewnością zaowocuje w przyszłych wyścigach.

 

Piąty blok zawodów rozpoczął się z prawie dwugodzinnym opóźnieniem ale udział naszych zawodników, ich waleczna postawa i osiągnięte rezultaty wynagrodziły długie oczekiwanie na rozpoczęcie zawodów. W tej części startowali zawodnicy od 12 do 16 roku życia a poziom zawodów ocenić można na „kosmiczny”. Wnioskujemy  to nie tylko pod względem ilości zgłoszonych do startów zawodników ale równieżz poziomu sportowego.

Zawody bloku piątego były bardzo udane dla zawodników UKS Krzywousty. W tej części zdobyliśmy 4 medale a nasza sztafeta 12 latków w wyścigu 4x100m stylem zmiennym zajęła 2 miejsce.

 

Zawodnicy, start po starcie bili swoje życiowe rekordy a ich waleczna postawa była bardzo widoczna. W każdy wyścig wkładali maximum serca i woli wygranej co zaowocowało świetnymi wynikami. Najlepiej poradzili sobie:

 

Dominik Szcześniak (12 lat) – I miejsce 100m stylem grzbietowym, II miejsce 200m stylem dowolnym

Maciej Szpara (12 lat) – II miejsce 100m stylem klasycznym, III miejsce 200m stylem motylkowym

Kacper Koszny (12 lat) – IV miejsce 100m stylem klasycznym

Agnieszka Bala (12 lat) – VI miejsce 100m stylem klasycznym, VI miejsce 100m stylem motylkowym

Zofia Bochat (14 lat) – VI miejsce 100m stylem grzbietowym

Martyna Pater (14 lat) – VII miejsce 200m stylem dowolnym

Patryk Baliniak (13lat) – VIII miejsce 200m stylem dowolnym

 

II miejsce sztafeta 4x100m stylem zmiennym: Dominik Szcześniak (grzbietowy), Kacper Koszny (klasyczny), Maciej Szpara (motylkowy), Lena Bzdawka (dowolny).

Drużynowo zajęliśmy 4 miejsce w klasyfikacji medalowej.

 

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów wzorowej postawy, koncentracji i życzymy kolejnych udanych startów. Słowa uznania kierujemy szczególnie do pływaków startujących w sztafetach, którzy poza startami indywidualnymi bardzo dobrze popłynęli w drużynie. Rodzicom obecnym na zawodach dziękujemy za głośny doping, który był bardzo potrzebny młodym sportowcom.

Najbliższe sportowe zmagania już w przyszłą niedzielę podczas ostatniej kolejki Nakielskiej Ligi Pływania. Zapraszamy wszystkich sympatyków pływania do kibicowania wszystkim startującym.

 

materiał: Marcin Kuliński

 

   

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane