Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno -Literackim
05.06.2017 SP4 Nakło n.Not. 619

Do zmagań konkursowych przystąpiło 140 uczestników. Musieli oni przygotować pracę plastyczną, której głównym motywem stał się ojciec – bohater dziecięcego świata oraz napisać krótki wiersz będący poetycką refleksją dotyczącą prezentowanej sceny. Celem konkursu było twórcze rozwijanie wiedzy oraz umiejętności dzieci i młodzieży oraz propagowanie zachowań prorodzinnych. Komisja konkursowa dokonała oceny zgłoszonych prac, zwracając uwagę na oryginalność przekazu, a także poprawność językową. Spośród uczestników wyłoniono trzech laureatów i dodatkowo przyznano dziesięć wyróżnień. Nasi uczniowie wypadli wspaniale, ponieważ Michał Senderski uzyskał tytuł laureata, a Szymon Witkowski zdobył wyróżnienie. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, m.in. sprzęt elektroniczny, książki oraz dyplomy.

Zwycięskie prace plastyczne i literackie będą opublikowane w specjalnie przygotowanym kalendarzu na rok 2018, który zostanie wydany przez Stowarzyszenie św. Łazarza Diecezji Bydgoskiej. Dochód z publikacji-cegiełki zostanie przeznaczony na funkcjonowanie Centrum Opieki Perinatalnej w Bydgoszczy. Jego opieką są objęte rodziny z województwa kujawsko-pomorskiego.

Beata Pytlarczyk - Gaca

.