Nagroda dla Aleksandry Sęk w Wojewódzkim Konkursie Literackim
05.06.2017 SP4 Nakło n.Not. 1228
grafika

 

 Organizatorem IV edycji konkursu był Zespół Szkół Nr 24 w Toruniu i Szkoła Podstawowa Nr 7 w Toruniu, a honorowy patronat sprawował  Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki. Współorganizatorzy konkursu to Fundacja Archiwum i Muzeum Pomorskie Armii Krajowej oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu a także  Instytut Historii i Archiwistyki UMK - Zakład Dydaktyki Historii i Wiedzy o Społeczeństwie.

 Inspirację do pracy Aleksandry Sęk stanowiła myśl: „Choć miał na sobie zbyt obszerny mundur i za wielki hełm, to serce było w nim gorące...”. Konkurs kierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Każda szkoła po eliminacjach wewnętrznych mogła skierować do dalszej rywalizacji maksymalnie trzy prace. Do Torunia wpłynęło 120 prac – 70 ze szkół podstawowych i 50 z gimnazjów. W kategorii szkół podstawowych przyznano miejsc 1., 2. i 3.  oraz   siedem wyróżnień. Wśród nich znalazła się właśnie Ola.

Uroczysta gala wręczenia dyplomów oraz nagród rzeczowych odbyła się dnia 2.czerwca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Wśród zaproszonych gości znalazło się wiele znamienitych osób m.in. pani Anna Rojewska – przedstawicielka Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej Archiwum i Muzeum Pomorskie AK oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu a także dr hab. Pani Agnieszka Wieczorek z Instytutu Historii i Archiwistyki UMK w Toruniu.

            Wygrana Aleksandry Sęk ogromnie cieszy tym bardziej, że nasza szkoła nosi imię Armii Krajowej i pamięć o walczących w Jej szeregach jest nam szczególnie bliska.

                                                                                                

                                                                                           Beata Pytlarczyk - Gaca

     

                  

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane