Wysokie lokaty w Gminnym Konkursie Literackim
30.05.2017 SP4 Nakło n.Not. 506

Dwoje uczniów klasy VI b – Julia Samolik oraz Miłosz Marszałek świetnie spisali się na Gminnym Konkursie Literackim „Moja Mała Ojczyzna w legendzie”. Konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Nakle  skierowany był do uczniów klas IV -  – VI. Zadanie uczestników polegało na napisaniu samodzielnie wymyślonej legendy dotyczącej Nakła nad Notecią lub innej miejscowości leżącej na terenie naszej gminy. Julia zdobyła II miejsce za pracę pod tytułem Zamek, fontanna i życzenie Aurory. Wyjaśnia w niej,  skąd się wzięła Kasztelanka na nakielskim pomniku. Miłosz za swój utwór pod tytułem  Legenda o powstaniu Bielaw, otrzymał wyróżnienie. Obydwie pracę są bardzo pomysłowe i ciekawe. Serdeczne gratulacje dla Julki i Miłosza!

Beata Pytlarczyk - Gaca